top of page

RC tank Panther verze G 1:16 - zn. Heng Long edice Torro

Aktualizováno: 8. 4. 2022Po rozbalení, seznámení se tankem, jsem namontoval dodané doplňky a přemýšlel co dál.


Napadlo mě to nejjednodušší a to vyrobit ochranné plechové pláty v originále Schürzen , které chránily pásy a kola.


V Tinkercadu jsem si je namaloval a vytisknul.Původní spony na upevnění k blatníkům tanku jsem nakonec musel přemodelovat a vyrobit zvlášť z PETG a přilepit, protože ty půdní, co byly součástí plechů, praskaly při montáži na tank.

Tiskové "vady" jsou záměrné, aby plechy vypadaly víc realističtěji.Úprava IR modulu

Ta měla 2 části:

1. tu lehčí a to vytvořit kryt na samotný IR modul


2. a tu náročnější, přesunutí konektoru z velitelské věžičky na místo krytu větrákuAbych se dostal do věže tanku, tak jsem ho musel kompletně celý rozdělat, trochu jsem se bál jak na to a jestli ho zase složím a vše bude fungovat jak má.Nakonec se povedlo a začal jsem upravovat věž.

Nejprve jsem odmontoval držák IR konektoru, který je pod velitelskou věžičkou, do vzniklého otvoru jsem vlepil záslepku s magnetem pro figurku velitele tanku.

Rovněž jsem dal magnet do figurky velitele.Dále jsem udělal konkreci umístění magnetu pro IR modul, v originálu nebyla vycentrovaná s výstupkem na věži.
A teď samotný konektor IR modulu a jeho přestavba pod kryt větráku věže.Pvůvodní kryt jsem odřezal, vybrousil vzniklý otvor, vymodeloval nový držák konektoru, vytiskl, nalepil, přidělal konektor.

Pak jsem vymodeloval dva druhy krytů větráku a to jeden originální a druhý s možnosti připojení IR modulu.


A pak zase pěkně všechno zpátky, aby tank fungoval jak má.


Při skládání se mi odrhl kablík od ovládání náměru kanonu, takže jsem toho využil a kablíky na ovládacím motoru jsem prohodil, protože mi to nevyhovovalo jak to bylo v originále na RC ovladači řešeno. Takže páčka od sebe a kanon jde směrem dolů a naopak.


Takhle vypadá zatím finální Panther.

Ještě vzít barvičky a trochu ho domalovat :-).29 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page